Minden egyes felhasználó teljes körű felelősséget vállal a hozzászólás tartalmáért a Szlovák állam törvényei szerint. A www.jokai.sk honlap üzemeltője nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért, ugyanis ezen oldalak a látogatók véleményét és publikációit tartalmazzák, és nem a honlap üzemeltetőjét. Az üzemeltető fenntartja a jogot a publikációk cenzúrázására és törlésére.
2008-05-25 10:11:49 | Vándorszínész
anonymus1-nek. A Jókainak szerintem továbbra sem kettő, hanem egy lehetősége van. Folytatni az utat, amelyen halad. Modern népszínházként játszani zenéset, drámát, stúdióelőadást. Ügyelni a keservesen kiküzdött, kiharcolt színvonalra, és olyan szakembereket hívni rendezni, akiknek a szakmaisága kikezdhetetlen. Tájolni is, persze. Olyan helyekre, ahol nem csorbul egy-egy előadás minősége. Meg ahol ki tudják fizetni az előadás árát, ami a növekvő költségek miatt bizonyára nem alacsony. És közelebb kéne hívnia a közönségét. Nyitott napokkal, kulisszák mögötti látogatásokkal, színészekkel való találkozókkal. Ja, és szerintem nem attól lesz valami közönségcentrikus, ha az előadás végén nem szólal meg a sziréna. Az egy kivételesen zseniális rendezői koncepcióban szólal meg a Csárdáskirálynő végén. Van helye, oka, értelme. És hidd el, láttam én már olyan operaelőadást, amelynek a végén méreginjekcióval végezték ki a szerelmespárt. A közönség meg állva tapsolt. De az állótapsról már megírtam a véleményemet.
2008-05-25 10:13:09 | anonymus1
No, akkor hála Istennek, hogy a Csárdás végén nem állnak föl.
2008-05-25 10:09:23 | Vándorszínész
1véleménynek. Amióta a közönség a Mágnás végén felállt, nincs többé értelme, értéke, rangja az állótapsnak Komáromban.
2008-05-25 09:53:29 | 1vélemény
Anonymus1 és Koppányhoz: A Mágnás a nullából létrehozott előadás, amin a közönség feláll. A Csárdás rengeteg pénzbe került, és nincs felálló taps. Ez az fájdalmas különbség, ami miatt szidnak itt valakit. A színvonala pedig sokkal jobb, mint mondjuk a Waterlói csatáé vagy a Gömböc úré, pedig azokat a színház simán bevállalta.
2008-05-25 09:12:24 | Vándorszínész
Jó reggelt! Dr. Kovács É. esti hozzászólása végre rávilágított itt remélhetőleg mindenki számára, hogy miért van a Csárdáskirálynő végén az, ami van. Szenvedélyesen szeretnek, gyűlölnek, nevetnek, sírnak három felvonáson keresztül. Közben ketyeg az időzített bomba, ami a végén felrobban. Kitör az I. világháború. Köszönöm Dr. Kovács É. esti hozzászólását. Egyesek ezáltal végre kitörhetnek saját börtönük sötétségéből és végre fény gyulladhat elméjükben.
2008-05-24 22:30:12 | anonymus1
Koppány: Az legutolsó (hozzám intézett) megjegyzéseddel teljes mértékben egytértek. A Jókai nagyon nehéz helyzetben van, mert valóban több felé kell megfelelnie. Pontosabban kellene, merthogy nem felel meg, mert, ahogy Valaki is írta, keményfejűen elhatározott magában egy bizonyos irányt. A Jókainak szerintem két lehetösége van. 1. megpróbál egy évadban legalább néhány ea-st kimondottan közönségcentrikussá tenni (pl. a csárdás végére nem tesz szirénaszót). Igyekszik tájolni is (hiszen nagyon fontos eleme egy előadásnak a díszlet, de nem a legfontosabb). Ha akarják, meg tudják oldani.
2. Megpróbál kimondottan művész-színház lenni, a szó pozitív értelmében. Ekkor számolnia kell azzal, hogy nem lesz akkora a látogatottsága, hiszen, ahogy te is mondtad, ez nem Bp. Ez is jó út, hiszen van rá pénzük. De akkor ezt az utat fel kell vállalni, és nem kell azokat szidni, akiknek a széles közönség szeretete a céljuk.
Színészanonymus: Látom, vizsgáztatsz. Ez az egész nagyon primitív, de jó, legyen. 1. Ezzel kapcsolatban kérdezd meg az illetékeseket.
2. Az anyám azt mondta... t nem láttam. Most készülök megnézni, mert hallottam hogy jó.
3. A nemzetiben nem tetszett annyira a Lear király, kicsit unalmasnak találtam. Itt láttam az Ördögöket is a Mohácsi testvérpártól, ami egy kicsi csalódás volt a Sárga liliom után, amit igaz, hogy már régebben láttam, de rendkívül jó ea-nak tartottam. Az Örkényben az Üvegcipöt láttam, a Katonában a kernevál utolsó éjszakáját. A kedvenc előadásomat kb tíz éve láttam, az volt a címe, hogy a Tribádok éjszakája, és Strindberg életéről szólt. És ha hiszed, ha nem, nem láttam a Jókai minden előadását. Ja, és van operabérletem.
4. Szerintem a Picasso és a Munkácsi egyformán jó festők, mindkettő a maga módján Nekem speciel egyik sem tetszik. Én jobban szeretem mondjuk Kokoschkát, vagy Klimtet.
Egyébként a stílusod arrogáns, nagyképű és primitív. Úgy látom, kikészülsz mindentől, ami nem egyezik a te véleményeddel. Nem tudom, mit mondhattam itt az üzenőfalon, ami ennyire telibe talált. Mindenestre ha legközelebb azt kérdezed tőlem, hogy "ha???", bocs, de nem fogok válaszolni.
2008-05-24 22:53:13 | Az egyik szereplő
Kedves Dr.Kovács É.
Nagy örömmel olvasom kedves hozzászólását.De még nagyobb öröm számomra,hogy a hatalmas budapesti színházi választékból minket választottak.Remélem továbbra is hűséges nézői maradnak színházunkanak.Jóleső érzés számomra,hogy szép estét szerezhettünk Önöknek.
2008-05-24 21:49:52 | Dr. Kovács
É= és neje
2008-05-24 21:25:32 | Dr. Kovács É
Kedves Jókai színház művészei! Ha valaki informált volna engem, s feleségemet előadás előtt arról, hogyan fog végződni a darab, bizonyára megijedtünk volna. Budapestről látogatjuk már nagyon régen a színházukat, sajnos az utóbbi időben egyre ritkábban. Nagyon érdekelt, hogy ez a maroknyi, lelkes társulat hogyan birkózik meg az operettek operettjével. Óriási örömünkre szolgált, hogy nem kellet csalódnunk ezen a gyönyörű estén. A vége pedig döbbenet. Lehet, hogy ez egy magyarországi néző számára nem lenne ilyen hatással, hiszen ők a ,,kordonon'' belül maradtak. Ez a történet így a határontúliak számára íródott. Hisz gondoljunk csak bele, hogy a nagy finálé helyett bekövetkezett főszereplők halálával együtt nem csak őket veszítettük el, hanem magyarországot. S ezt pont egy operettben ily szívszorítóan megmutatni megható, s felemelő. Köszönjük!
2008-05-24 17:46:06 | anonymus
Picasso szerintem,de Munkacsy is jo.
Szerintetek???