66. színházi évad
Minden egyes felhasználó teljes körű felelősséget vállal a hozzászólás tartalmáért a Szlovák állam törvényei szerint. A www.jokai.sk honlap üzemeltője nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért, ugyanis ezen oldalak a látogatók véleményét és publikációit tartalmazzák, és nem a honlap üzemeltetőjét. Az üzemeltető fenntartja a jogot a publikációk cenzúrázására és törlésére.
Adja meg a nevét  
2008-05-25 17:38:19  |  anonymus1 A kritikusnak nem fontos az állótaps. A nézőnek igen. A színész számára meg ez a legfontosabb. Mert a díjat kirakja a falra, aztán annyi. De ha közönség nem jelez vissza, akkor örökké bizonytalan marad a munkájában, sokszor az egész életében.   2008-05-25 17:23:32  |  Vándorszínész Harmadszor is Valakinek. A befogadás tehát a befogadó feladata. A befogadás minőségét vizsgálni pedig nem érdemes. Mert bizony ott vannak azok a bizonyos ízlések és pofonok. Pedig mi most erről vitázunk: a befogadás minőségéről. Elmezhetnénk a befogadandót és a befogadókat. Azokkal a szavakkal azonban valóban vitatkoznék, hogy "semmi pénzből, semmi háttérrel, semmi szervezéssel", mármint, hogy a Teátrum előadásai így születnének. Azzal viszont boldogan egyet értek, hogy "erejüket bőven meghaladó" az lőadásuk.   2008-05-25 17:21:18  |  Vándorszínész Még Valakinek. Amúgy sorolhatnám, mennyi produkciónak álltak fel a nézők a Jókaiban az általad említett előadáson túl. Persze, a befogadá a befogadó feladata. Őt minősíti, ha feláll egy-egy előadás végén.   2008-05-25 17:14:11  |  Vándorszínész Valakinek. Bizony jövőbelátó mentalista az, aki meg tudja mondani, mitől állt fel a közönség egy előadás végén. Jómagam pontosan tudom, hogy miért nem álltam fel, illetve miért mentem ki, amikor a közönség felállt. Természetesen ugyanazt játszották Komáromban, mint Taksonyban, mert minden társulat ugyanazt játssza mindenhol, amit a próbafolyamat során betanult, csak kérdés: milyen körülmények között. Illúzió és illúziókeltés között pedig szakadéknyi különbség van. Nem gondolod kedves Valaki?   2008-05-25 17:06:43  |  valaki Anonymus. Bocs  2008-05-25 16:32:39  |  valaki Mi az üzletszerű kéjelgés a Mágnásban, Anonímus?
Ami a felálló tapsot illeti: Vándorszínész: nagyon szeretnéd Te, ha bármelyik alakításodat álló tapssal köszönné meg a közönség, de mert ez az elmúlt 10-15 évben csak a Forgószínpadon és a Mágnáson fordult elő, így aztán neked gyorsan külön véleményed lett az álló tapsról. Tudod. hogy miér tapsol állva a közönség a Mágnás után? Mert tudja, hogy semmi pénzből, semmi háttérrel, semmi szervezéssel, csak a szakmai tudásukra és odaadásukra támaszkodva hoznak létre erejüket bőven meghaladó, de mégis elfogadható színvonalú előadásokat. Ezt köszöni meg álló tapssal a közönség, és nem a Broadway-jel hasonlítják össze őket, mert akkor megint más lenne a helyzet. És ők pontosan ugyanazt játsszák Komáromban mint Taksonyban, mert eleve a kis semmi pénzükből nem tudnak és nem is akarnak csodadíszleteket, csak olyan egyszerűt, amivel azért fel tudják idézni a darab hangulatát és helyszíneit.  
2008-05-25 16:33:41  |  Vándorszínész anonymusnak. Üzletszerű kéjelgés. Telitalálat. Ez a szókapcsolat több tájainkon futó haknira is igaz lehet, nem csak a Mágnás Miskára.   2008-05-25 13:49:02  |  színész Olyan is van, hogy ,,felálló'' taps? Te kis huncut 1vélemény! Neked mindenről ugyanaz jut az eszedbe?  2008-05-25 13:30:03  |  anonymus A Mágnás Miskán én is felálltam. De nem a végén, hanem az első tíz perc után! Valóban nem kéne az üzletszerű kéjelgést összekeverni a színházzal. Miért oly nehéz ezt beismerni?  2008-05-25 11:34:30  |  Krepelka Sziasztok. Szerintem nem az a fontos, hogy valaki feláll vagy nem áll fel, hanem az, hogy jó az előadás vagy rossz. Nem?