66. színházi évad
Megkezdődtek Az ördög nem alszik próbái
2011.01.10.
Az új év első napjaiban megkezdődtek Vaszary Gábor – Fényes Szabolcs – Szenes Iván: Az ördög nem alszik című zenés vígjátékának próbái színházunkban. A produkciót Görög László m.v. rendezi, aki a Komáromi Jókai Színházban már színre vitte Az ármány és szerelem illetve a Vérnász című drámákat. A díszletet Cziegler Balász m.v., a jelmezeket Gadus Erika m.v. tervezi, a zenei vezető és a korrepetítor Pálinkás Andrássy Zsuzsanna, a rendező asszisztense Mesinger Nóra. A történet szerint gróf Boroghy Gedeon (Dráfi Mátyás Jászai Mari-díjas, érdemes művész) szívesen látná két utolsó rokona, Péter (Hajdú László) és Éva (Tar Renáta E.J.I.-ösztöndíjas) egybekelését, hogy a családi vagyon szétforgácsolódás nélkül szálljon jogos örököseire. Szeretné összeboronálni őket, ezért saját halálhírét kelti, s végrendeletében kiköti, hogy az örökösök kötelesek egy hónapig a kastélyban tartózkodni, közösen étkezni, egymástól csókkal elbúcsúzni... A további szerepekben Fabó Tibor Jászai Mari-díjas (Gergely, ügyvéd), Majorfalvi Bálint E.J.I.-ösztöndíjas ( Fülöp, inas) Tóth Tibor (Viktor), Ollé Erik (Miklós) Bernáth Tamás (László), Olasz István (Tibor) Bandor Éva Jászai Mari-díjas (Erzsi), Holocsy Katalin (Klári), Molnár Xénia (Mici) láthatóak. Az ördög nem alszik bemutója, amivel a tavaly elhunyt Szenes Ivánra emlékezik a színház, 2011. február 18-án, pénteken este hét órakor lesz.

„Nem az olcsó szórakoztatás felé törekszünk”

Öt perc Görög László rendezővel

Görög László színművészt rendezői szándékairól faggattuk, megkérdeztük, látta-e Bánky Viktor fekete-fehér filmjét, kíváncsiak voltunk, hogyan értékeli két eddigi komáromi rendezése után a harmadikat, és rákérdeztünk, színészként mennyit játszik mostanában.

„– Nem én választottam a darabot, az igazgató úr adta” – mondta Görög László színművész, Az ördög nem alszik rendezője, majd így folytatta „– Amikor elkezdtem vele foglalkozni, arra gondoltam, nagyon bájos, helyes, darab. Amellett, hogy vidám darab, nem az lesz a szándékunk az előadással, hogy vicces dolgok legyenek benne, hanem, hogy azért nevessünk, mert a jellemek, a helyzetek olyanok. Nem az olcsó szórakoztatás felé törekszünk. Ez a szándékom, és van is erre lehetőség, mert ez egy nagyon kedves darab. Olyan, mint a két világháború között készült magyar filmek, a Hyppolit, a lakáj (1931), vagy a Meseautó (1934), egy kicsit megspékelve, azzal, hogy Az ördög nem alszik szándékaiban kifejezetten szórakoztató darab” – mesélte Görög László, aki nem látta Bánky Viktor rendező 1941-ben készült fekete-fehér filmjét, Csortos Gyulával, Tolnay Klárival és Hajmássy Miklóssal a főszerepben. Erről így vallott. „ – Nem is olyan régen ment a televízióban. Szándékomban állt, hogy felveszem, és megnézem. Mivel ez nem sikerült, nem mentem a lehetőség után. Arra gondoltam, inkább a saját gondolataimra és a színészek gondolataira támaszkodom, s nem azt nézem, hogy filmen hogyan csinálták meg” – jegyezte meg Görög László, aki eddig kétszer rendezett a Komáromi Jókai Színházban. „– Előző két komáromi rendezésem tapasztalai alapján mertem belemenni ebbe a dologba, mert úgy érzem, bizonyos tekintetben nagyobb falat nekik Az ördög nem alszik” – nyilatkozta a rendező „– Nagy falat volt az Ármány és szerelem meg a Vérnász is, de itt nem lehet mellébeszélni. Ha bizonyos pontokon nevetnek az emberek, akkor ez jó, ha pedig egyetlen hang nélkül ülik végig a nézők az előadást, akkor rossz. A két előző munkában nagyon jó volt ezzel a gárdával dolgozni, és azt gondolom, ezt most is tudom használni, igaz, a régike mellett vannak új emberek is – mondta még Görög László, aki jelenleg Budapesten egy, Egerben pedig három előadásban játszik. „– Túraszerűen közlekedem most a két ország között” – búcsúzott a rendező.
Fotógaléria
Ossza meg másokkal is: