A népszínmű egy sajátosan magyar színpadi műfaj, a szabadságharcot megelőző forrongó, lelkes évek idején született meg. Közönségünk is lelkesen üdvözli ezt a műfajt, bár aXXI. században formailag kissé elavult a romantikus népszemlélet. Gárdonyi Géza azonban pontosan ezt az idealizált romantikus népszínművet fogalmazta újra, s tette alkalmassá ezzel a műfajt a modern színpadok számára is.
A naturalista elemeket felhasználó, lélektanilag motivált színdarab egyszerű helyzeten alapszik: az öccse hazatérését ünneplő paraszt, Baracs Imre részegen megveri a feleségét, aki elmenekül otthonról, és csak az utolsó felvonásra békülnek meg egymással.
Remek lehetőség egy társulatnak egy szabadtéri előadás létrehozására. A téma, a szituációk lehetőséget kínálnak a "mulatásra" színpadon s nézőtéren egyaránt, de a népszínműi konvenciókon túl Gárdonyi megtisztítja figuráit az eddigi parasztábrázolás cifraszűrös, pántlikás szemléletétől, s emberi sorsokat mutat fel.
Gárdonyi Géza A bor című előadását elsősorban a középkorú és idősebb nézőinknek szánjuk, de hisszük, hogy a színpadon igazul ábrázolt emberi sorsok fiatalabb nézőinket is megérintik majd.
BIGEKOVÁCS MÓNIKA M. V.
TEPSIMészáros András
FALU NÉPEBALASKÓ EDIT, ČENKY NIKOLETTA M. V., GERMÁN ZILLE, MESINGER NÓRA, RAB ZOLTÁN
BARACS MATYI, IMRÉNEK AZ ÖCSCSEHajdú László
JANCSI, IMRÉNEK A KISFIACSORBA MÁTÉ M. V./ LEBOCZ DÁVID M. V.
DRAMATURGBEZERÉDI ZOLTÁN
DÍSZLETGYŐRI GABRIELLA M. V.
KOREOGRÁFIABODOR JOHANNA M. V.
MOZGÁSGYÖNGYÖSI TAMÁS M. V.
ZENEI VEZETŐKOVÁTS MÁRTON M. V.
KORREPETÍTORPÁLINKÁS ANDRÁSSY ZSUZSANNA
JELMEZCSELÉNYI NÓRA M. V.
Szereposztás változásának jogát a színház fenntartja!